Świąteczny poradnik zakupowy

Gdy przybliżają się święta Bożego Narodzenia lub urodziny bliskiej osoby, niemal każdy za nas ma dobrze znany kłopot. Nieduży lub też większy, choć kłopot. Krążące po głowie pytanie ‘co kupować’ nie daje spokoju. Odwiedzając sklep prezenty, trzeba pamiętać o paru maksymach dotyczących zakupów: - Kiedy nie poszukujesz upominku dla kolekcjonera, nie zakupujcie tzw. durnostojek, jakież tylko będą gromadzić kurz.

Takowego gatunku rzeczy zdołają wydawać się dokuczliwe dla obecnego właściciela. Nie podobają się, nie są praktyczne, lecz nie chce ich wyrzucić by nie poczynić przykrości darczyńcy - Nie kupujcie żywych zwierząt. Jeśli nawet ktoś planuje rzeczony zakup, pozwól żeby sam wybrał sobie przyjaciela. Między człowiekiem a zwierzęciem, też powinno być ‘to coś’, którego my nie potrafimy odkryć. Futrzak podarowany niedobrej osobie jest to najgorsza z osiągalnych dla niego opcji. - Kiedy wasze stosunki nie są zażyłe, nie kupujcie osobistych prezentów. Pewne z nich mogą być źle odebrane, a nawet mogą przynieść przykrość. - Uważaj przy dobraniu kosmetyków, a głównie perfum.

Jeśli nie znasz ulubionego zapachu, osoby którą planujesz obdarować, jest prawie pewne, iż nie trafisz w jej gust. W najlepszym wypadku, prezent trafi do zupełnie obcej ci osoby. - Daruj sobie zakup skarpetek, majtek, krawatów, kubków plus ramek na fotografie. Tego typu pomysły są już tak przestarzałe, że muszą być karalne. Chyba, że kogoś nie lubisz i chcesz to demonstracyjnie pokazać.

Także, zastanów się 2 razy, zanim wydasz niepotrzebnie duże pieniądze. Podarunek winien być trafiony, kupowany z sercem i przeznaczony dla danej osoby. Stosując się do podanych wskazówek, ciężej będzie popełnić gafę przy dobraniu .Powiązane słowa: