Szambo - tradycyjne czy nowoczesne

Jeżeli marzy nam się wybudowanie domu na wsi, a przez całe życie żyliśmy w mieście, musimy mieć na uwadze, iż może to być związane z paroma wadami. Najbardziej znacząca z nich to brak możliwości korzystania z kanalizacji miejskiej, gdyż najczęściej polskie gminy podmiejskie nie są wciąż skanalizowane. Oczywiście nie należy się tym nadmiernie przejmować, istnieje albowiem rozwiązanie a jest nim zakup indywidualnego szamba. Szambo to szczelny zbiornik na ścieki.

Poza miastem bez kanalizacji jest on najpopularniejszym sposobem na wyzbycie się nieczystości. W momencie rozpoczęcia budowy musimy już określić czy wybieramy szambo betonowe czy plastikowe. Jakie są elementarne różnice pomiędzy nimi? Szambo betonowe ma bardzo dużą masę – typowy zbiornik waży około 4 ton i jego montaż oraz transport mogą być kłopotliwe. Jednak dzięki dużej adzezasobnik pozostaje stateczny w podłożu i nie grozi mu wyparcie, na przykład przez wody gruntowe.

Ponadto jest solidniej wykonane i bardzo wytrzymałe, co ma znaczenie jeśli zamierzamy coś nad szambem zbudować. Szambo plastikowe jest niezwykle lekkie w porównaniu do z betonu. Zasobnik o tej samej objętości ma wagę jedynie 190 kilogramów. Przetransportowanie iraz montaż będą w związku z tym prostsze. Ale na tym wyczerpują się jego pozytywy. Plastikowe szambo jest bardzo mało odporne na duże obciążenia, a poprzez swoją małą wagę może zostać wypchnięty przez wody gruntowe. Roztropniejszy wydaje się więc zakup szamba betonowego. W jaki sposób i gdzie kupić takie szambo? Najłatwiej przez internet.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową konkretne słowo lub frazę, w zależności od miejsca w jakim mieszkamy. Może to być: " Szamba betonowe Kraków ", a z pewnością uzyskamy setki wyników. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w ich sprzedaży zazwyczaj dowożą je na adres zmawiającego.Powiązane słowa: