Szkodniki drewna, które lubią żerować w domach

Próba Zwalczania szkodników drewna nie okazuje się czymś łatwym, lecz nie oznacza to, że niemożliwa. Wręcz zupełnie inaczej – jest taka możliwość, że zakończy się sukcesywnie, podstawa jednak to jest to, byś jak najszybciej określisz bytujący u siebie rodzaj szkodnika oraz znajdziesz odpowiednie wyjście. A to nie jest czymś nie sprawiającym trudności, gdyż jeżeli pragniesz znaleźć sposób na robaki w drewnie, zwalczanie korników, larwy żerujące w drewnie, fumifgacja, mikrofale dezynsekcja drewna, maty dezynfekcyjne, dezynfekcja wjazdu, spr to wszelkie prawdopodobne opcje. Trudno wybrać trafny sposób wszczęcia działań. Zdobądź wiedzę o tym, jakie owady lubują zagnieździć się w twoim drewnie.

Bardzo po wielokroć mówi się, że owady, które żyją w drewnie to korniki i termity. Mądrze jest wiedzieć aczkolwiek, iż one niebywale rzadko są w stanie pojawić się w naszym kraju – dostrzec udaje się korniki, lecz te na pewno częściej pojawiają się w niemłodych drzewach w lesie bądź też parku, w których potrafią wydrążać długie korytarze, wpływając na to, że obumierają. Nie udaje im się przemieścić się przez warstwę impregnatu, więc nie powinny atakować drewnianym elementów w domu.

Te najczęściej zostają niszczone przez dwa inne owady – spuszczele pospolite oraz kołatki domowe. Spuszczele zdają się być spłaszczone, mają, mniej więcej 2 cm długości i chociaż mają brązowy koloryt, całkiem łatwo je wypatrzeć. Kołatki domowe za to lubią przypominać troszkę chrząszcze, zdają się być jednakże znacznie mniejszej wielkości – mają parę milimetrów długości. Czymś co je wyróżnia jest to, iż larwy mają zdolność przedostawania się przez poddawaną impregnacji warstwę, aby podjąć się żerowania wewnątrz drewna. Można mieć problemy, by je wówczas spostrzec – zmiany są widoczne dopiero po dłuższym czasie. Oba wymienione owady przeważnie atakują krokwie oraz pozostałe elementy budujące konstrukcję dachu. Rzadko w starych budynkach pojawiają się w wykonanych z drewna meblach, ścianach albo podłodze.Powiązane słowa: