Szkodniki drewna w naszych domach i nie tylko

Likwidacja szkodników drewna nie bywa czymś prostym, jednakże nie stwierdzajmy, że to coś nierealnego. Wręcz odwrotnie – jest taka możliwość, że zakończy się sukcesywnie, pod warunkiem jednak, że szybko rozpoznasz rodzaj szkodnika oraz wyszperasz odpowiednie rozwiązanie. A to nie jest czymś nie sprawiającym trudności, gdyż jeśli poszukujesz sposobu na robaki w drewnie, zwalczanie korników, larwy żerujące w drewnie, fumifgacja, mikrofale dezynsekcja drewna, maty dezynfekcyjne, dezynfekcja wjazdu, spr to wszystkie prawdopodobne opcje. Trudno wybrać odpowiedni sposób podjęcia działań. Zechciej dowiedzieć się, jakie owady mogą zacząć bytować w twoim drewnie.

Niebywale często uważa się, że owady, które żyją w drewnie to korniki oraz termity. Opłaca się byś świadomym jednak, iż one niezwykle rzadko są w stanie pojawić się w Polsce – spotkać udaje się korniki, ale te naprawdę częściej lubią pojawiać się w starych drzewach w lesie lub parku, w których lubią drążyć długie korytarze, doprowadzając do ich obumierania. Nie mają szans, by przeniknąć przez warstwę impregnatu, więc są szanse na to, że nie będą czymś atakującym drewniane elementy w domu.

Te najczęściej są niszczone przez dwa pozostałe owady – spuszczele pospolite i kołatki domowe. Spuszczele są płaskie, miewając, około dwa centymetry długości i mimo, że są brązowe, dość w prosty sposób udaje się je spostrzec. Kołatki domowe natomiast lubią kojarzyć się trochę z chrząszczami, są jednakże znacznie mniejszej wielkości – miewając parę milimetrów długości. Czymś co je wyróżnia jest to, iż larwy posiadają zdolność przedostawania się przez poddawaną impregnacji warstwę, aby podjąć się żerowania wewnątrz drewna. Można mieć problemy, by je w takiej sytuacji spostrzec – zmiany zdają się być widoczne dopiero po pewnym czasie. Oba wymienione owady zwykle lubią atakować krokwie oraz pozostałe elementy tworzące konstrukcję dachu. Rzadko w starych budynkach pojawiają się w wykonanych z drewna meblach, ścianach bądź też podłodze.Powiązane słowa: