Sztuka rozpoznawania owadów i szkodników drewna

Owady w drewnie to nie dość spory kłopot. Bywają uprzykrzające nam życie oraz potrafi męczyć, co więcej mogą spowodować niezłe szkody w konstrukcji dachu, która wykonana jest z drewna. Na dodatek możemy mieć trudności, by je spostrzec w drewnie oraz znaleźć konkretne dane na ich temat . Owady w drewnie, firma dezynsekcyjna , gazowanie drewna, spuszczel pospolity, kołatek domowy, dezynsekcja mikrofalami, korniki w drewnie, robaki i mącz – to niełatwe, by odszukać trafne rozwiązanie w Internecie, gdyż każde ze słów i opcje lubią się mieszać i łączyć. Dlatego podpowiadamy, które ze szkodników drewna wymyśliły sobie coś takiego, by zaatakować twoje mieszkalne lokum.

Korniki w drewnie domowym zdarzają się całkiem rzadko, aczkolwiek to najbardziej znane szkodniki drewna. Nie przesadnio często mają szansę, by przecisnąć się przez zaimpregnowane części, tym bardziej, iż wymaga niemało miejsca, gdyż kiedy żeruje wydrąża wybitnie długie korytarze, zatem deski podłogowe i krokwie czy inne elementy konstrukcyjne domów przeważnie ich nie interesują. Za to dokładnie te elementy często zajmują 2 inne szkodniki drewna: spuszczela pospolitego i kołatka domowego. Jeśli twoje drewno wykazuje ślady szkodników, to możliwe, iż któryś z dwóch gatunków postanowił u ciebie mieć swoje miejsce bytowania.

Spuszczele bywają płaskie, ich długość wynosi mniej więcej 2-3 centymetrów. Dzięki temu są niesamowicie wpadające w oczy, chociaż posiadają buro-brązowy koloryt drewna. Kołatki jednakże – drugi powszechny gatunek szkodników drewna – mają kształt małych chrząszczy, ale bez specjalnej aparatury niełatwo to zauważyć, bowiem są minimalne – miewają zaledwie kilka milimetrów długości. Szkodniki te przeważnie żerują w domach z owego powodu, że mają możliwości, by przeniknąć w głąb drewna przez zaimpregnowaną warstwę, zatem pozostawiają wielkie spustoszenie. Zmiany na drewnie zdają się być widoczne dopiero po dłuższym czasie, na początku żerowania może być trudno zauważalna.Powiązane słowa: