Taras – jak prawidłowo wykonać?

Najczęściej dzieje się, że w wyniku budowli domu wykonawcy od razu wylewają betonową płytę tarasową. W jaki sposób jesteśmy w stanie ją jeszcze wykończyć, jeżeli nie chcemy lub nie możemy posiadać tam płytek ani desek? Jednym z łatwiejszych rozwiązań jest jej pomalowanie nadzwyczajną farbą do betonu. Na rynku jest dużo produktów ofiarowanych na powierzchnie tarasów oraz balkonów, nadających im szczelność, kolor inny niż szary.

Wyroby tego typu trzeba nanosić na oczyszczoną plus zagruntowaną powierzchnię płyty betonowej, luźne elementy i stare posadzki epoksydowe musimy usunąć, zaś ubytki uzupełnić zaprawą naprawczą. Na tarasy polecane są głównie posadzki żywiczne. Są one odporne na promieniowanie UV, elastyczne a ponadto, dzięki specjalnym dodatkom, są ognioodporne. Poza tym muszą to być przede wszystkim powłoki grube, nanoszone w kilku, oddzielnie przygotowywanych warstwach.

Na posadzki żywiczne trzeba popatrzeć w dwojaki sposób. Z jednej strony będzie to aspekt estetyczny, taki który wpływa na nasze zainteresowanie określoną posadzką, cieszy oko oraz sprawia, iż dobrze czujemy się we wnętrzu, gdzie pozostała stworzona. Z drugiej zaś strony bardzo ważne są walory użytkowe, jakież cechują posadzkę jak również określają, jak będzie się sprawowała w toku powszedniego stosowania. Technika ich wykonania, bez względu na producenta, jest dość trudna i żąda nie tylko profesjonalnej wiedzy na ich temat, ale również wyjątkowych narzędzi.

Żywice to przede wszystkim odpowiednie proporcje, warunki atmosferyczne, wysoka temperatura, przerwy technologiczne. Jakiś błąd popełniony w warstwach niższych odbije się na kolejnych powłokach, zdołają to być ubytki w formie widocznych nierówności bądź wady mechaniczne, które dokonają odpadanie, pękanie powłok itp.Powiązane słowa: