Uważaj, by drewnianych części domu nie zjadły Ci szkodniki

Próba Zwalczania szkodników drewna nie okazuje się czymś łatwym, jednakże nie stwierdzajmy, że to coś nierealnego. Wręcz przeciwnie – jest szansa, że zakończy się powodzeniem, podstawa jednak to jest to, byś szybko rozpoznasz rodzaj szkodnika i znajdziesz trafne rozwiązanie. A to nie jest łatwe, gdyż jeśli pragniesz znaleźć sposób na robaki w drewnie, zwalczanie korników, larwy żerujące w drewnie, fumifgacja, mikrofale dezynsekcja drewna, maty dezynfekcyjne, dezynfekcja wjazdu, spr to wszystkie potencjalne opcje. Niełatwo postawić na najlepszy sposób wszczęcia działań. Dowiedz się, które z owadów mogą zagnieździć się w twoim drewnie.

Bardzo po wielokroć mówi się, że owady, które biegają w drewnie to korniki oraz termity. Jest sens byś świadomym aczkolwiek, iż one niezwykle rzadko są w stanie pojawić się na naszych ojczystych ziemiach – dostrzec można korniki, lecz te zdecydowanie częściej lubią pojawiać się w całkiem starawych drzewach w lesie albo parku, w których drążą niekrótkie korytarze, wpływając na to, że obumierają. Nie udaje im się przeniknąć przez warstwę impregnatu, przez co są szanse na to, że nie będą czymś atakującym drewniane elementy w domu.

Te przeważnie są niszczone przez dwa inne owady – spuszczele pospolite i kołatki domowe. Spuszczele są płaskie, osiągając, mniej więcej 2 cm długości i chociaż zdają się być zabarwione na brązowo, całkiem łatwo je zaobserwować. Kołatki domowe natomiast mogą kojarzyć się trochę z chrząszczami, są jednak znacznie mniejszej wielkości – miewając kilka milimetrów długości. To co je odróżnia od innych jest to, że larwy posiadają zdolność przechodzenia przez zaimpregnowaną warstwę, aby żerować w środku drewna. Można mieć problemy, by je w takiej sytuacji spostrzec – zmiany są widoczne dopiero po pewnym czasie. Oba napomniane do tej pory owady przeważnie atakują krokwie oraz inne elementy konstrukcyjne dachu. Rzadko w starych domach zagnieżdżają się w wykonanych z drewna meblach, ścianach bądź też podłodze.Powiązane słowa: