Własne M

Prędzej czy później, dla każdego z nas, przychodzi taki moment, że po głowie zaczynają rodzić się myśli o własnym mieszkaniu. Początkowo wystarcza wynajęty wraz z kolegami ze szkoły kąt. Następnie przychodzi czas na kolejny krok ku dorosłości i oddzielne wynajęcie małego mieszkania.

W chwili gdy na horyzoncie pojawia się partner lub partnerka, z którą planujemy przyszłość, pomyśleć trzeba o własnym mieszkaniu. Nie wszyscy mają szczęście dostać na początek kilkadziesiąt tysięcy złotych do wydania. Dlatego młodzi ludzie, zazwyczaj swoje pierwsze kroki kierują do banków. Po poznaniu swojej zdolności kredytowej, trzeba zdecydować się na jakąś nieruchomość. W tym przypadku mamy do wyboru trzy wyjścia:

- Postawienie domu – naszego wyśnionego, zaprojektowanego wg własnych potrzeb i oczekiwań. Pod uwagę należy wziąć koszty które wiążą się z kupnem działki, budową budynku, wykończeniem, umeblowaniem i ewentualnym zagospodarowaniem terenu. Należy pamiętać, że estetyczne ogrody cieszą oko, lecz wymagają sporych nakładów finansowych.

- Zakup mieszkania/domu na rynku wtórnym – może być to znakomite rozwiązanie dla osób, które chcą wprowadzić się i mieszkać już od dziś. Naturalnie pod uwagę trzeba wziąć okres, który musimy przeznaczyć na remont. W zależności od stanu mieszkania czy domu, możliwe, że będzie on trwać kilka dni bądź kilka tygodni.

- Kupno mieszkania/domu na rynku pierwotnym – rozpocząć musimy od odnalezienia odpowiedniego dewelopera np. zisinvestgroup.pl. Zaufany, z nieposzlakowaną opinią, oszczędzi nam zbytecznych problemów i nerwów.

Później zostaje tylko, zaprojektowanie wnętrz. Nie mniej jednak, zanim ruszymy do banku po kredyt, pomysł ten należy bardzo dokładnie przemyśleć i przeliczyć z kalkulatorem w ręku wszystkie koszty.Powiązane słowa: