Zabawki - cuda techniki XXI wieku

W nowoczesnym czasie zabawki przybierają najdziwaczniejsze formy wysoko zaawansowanych technologicznie ustrojstw. Coraz mniej liczy się imaginacja dziecka, a coraz więcej poziom bystrości oraz zaawansowania samych zabawek.

Weźmy na wzór takie zdalnie sterowane auta, statki, a nawet helikoptery. Teraz dziecku nie starczy zwykły samochodzik do zabawy, nie poruszający się bez popychania. Na czasie są zabawki Katowice, które kompletnie wyręczają dziecko w jego kreatywności. Po co symulować że auto się porusza, skoro są przecież zdalnie sterowane samochody, przynoszące o wiele więcej radości bez zbędnego wysiłku?

Interesującym zjawiskiem są też inteligentne lalki, tak zwane sztuczne noworodki. Lalka taka zachowuje się niczym autentyczny noworodek, pragnący zaspokajania swoich najróżniejszych zapotrzebowań od fizjologicznych do uczuciowych. Takiego rodzaju zabawki sprawdziły się na przykład w wypadku dojrzewających dziewczynek, które należy uświadamiać w temacie obowiązków, które łączą się z posiadaniem dziecka.

Podsumowując, zabawki w dzisiejszych latach nie przypominają już pamiętanych z przed kilkunastu lat. Jak zawsze posiada to swoje niedogodności jak i plusy. Tak jak zawsze odpowiedzialność leży po stronie matki oraz ojca i to oni muszą zadbać, żeby ich dziecko zyskiwało z zabawy same pozytywy.

Komentarze:

Wiktoria
Za naszych czasów, to były zabawki i gry… Najzwyklejszy patyk robił za karabin, natomiast część leciwego wózka za najlepszy samochód. Obecnie są takie zabawki sklep oferuje więcej elektroniki niźli normalnego asortymentu. Nabywając dla kolejnego pokolenia nieczęsto mogę znaleźć to, czego poszukuję. Nie jestem pewna czy nastał już czas przekonać się do innowacji.Powiązane słowa: