Zabawki XXI wieku

Wiele naszych dzieci nie potrafi zajmować się samodzielnie. Zastanawialiście się kiedyś z czego to się bierze? Co jest przyczyną tego typu postępowania? Podpowiem Wam, że często jest tak z powodu zabawek. Tak, dokładnie - zabawek. 

Jeszcze nie tak dawno temu wybór zabawek dla dzieci przedszkolnych był wielce ograniczony. Jednakże z upływem czasu sytuacja totalnie się odwróciła. Współcześnie rynek obfituje w zabawki, które "myślą za" dziecko. Przykładowo - kiedyś dzieci zabawiając się na podwórku w dom, naczynia tworzyły z brystolów/wolnych słojów/kubków i bliźniaczych elementów. Ówcześnie dzieciaki już nie nie mają potrzeby wysilać swojej wyobraźni - mają zabawkowe naczynia, prawie że jednakowe z przedmiotami ze świata rodziców. 

Tak samo jest z bardziej chłopięcymi rozrywkami - teraz już nikt nie tworzy łuku z kawałka sznurka i łodygi. Dzisiaj nabędziemy wszystko w niemal każdym sklepie. Teraz istnieją przecież plastikowe strzelby, inspirowane na rzeczywistych, a do tego kapiszony, które dają efekt bliski do naboi i inne dziwaczne zabawki Tychy. Są w stanie nawet zrobić sporą krzywdę. A komputery przenośne dla dzieciaków? Nie są to w rzeczywistości autentyczne maszyny, z syskiem, mocą obliczeniową i innymi podzespołami, jednakże wyglądem naśladują te rzeczywiste. W jakim celu kilkuletniemu maluchowi takiego rodzaju zabawka? Jeszcze się w trakcie życia przy pececie nasiedzi... 

Tego rodzaju gadżety ograniczają w dziecku imaginację, twórczość i chęć badania świata. Młody człowiek powinien sam odkrywać swoje otoczenie. Wszystko oczywiście w ramach rozumu. Weż to pod uwagę podczas kolejnych zakupów i postaraj się o to, by Twoje dziecko już się nigdy nie zanudzało.Powiązane słowa: